erdenmunganBen Erden Mungan,

1979 İsviçre’de doğdum, ortaokul yıllarında Türkiye’ye dönüp ve eğitimimi Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım.

İki kız çocuğu babasıyım. Fotoğrafçılığa büyük kızımı çocukluğunu çekmek için aldığım Canon Amatör DSLR ile başladım. Çektiğim fotoğraflar çevreden de takdir görmeye başladıktan sonra, bulunduğu noktadan bir adım daha ileriye seviyeye gitmeye karar verdim. Canon EOS 7D + Canon 24-105 mm f/4 ile yoluma devam ettim.

40 Haramiler/ Mağara (Muammer YANMAZ) ile başladığım eğitim serüvenimin başlangıcı 99. Dönem Temel Atölye ile oldu. Zamanla fotoğrafçılık ile profesyonel / ticari adımlar atmaya başladım.

Aile, çocuk, Gelin-Damat, Nişan ve Kurumsal şirketlere fotoğraf çekimleri gerçekleştirdim. Kazandığım tecrübe ile birlikte Canon EOS 6D Full Frame makineye geçiş yaptım. Lens olarak da Canon 70-200 mm f/2.8, Canon 16-35mm f/2.8 ve Canon 50 mm f/1.8 ile yola devam etmekteyim.

Canon fotoğraf makinası setimden sonra Aynasız bir Fotoğraf makinası setine geçtim.

X-T2 | FUJIFILM X

Kullandığım lensler ise;

XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR | Değişir Odaklı Mercek | FUJIFILM X,

XF35mmF1.4 R | Prime Mercek | FUJIFILM X

XF14mmF2.8 R | Prime Mercek | FUJIFILM X

Muammer YANMAZ’ın (40 Haramiler/Mağara) yeni başlatmış olduğu Proje Atölyesine 2.Döneminde eğitimimi tamamladım ve artık Muammer YANMAZ’ın önderliğinde yeni projelere hazırım (www.fotografprojesi.com).

40 Haramiler Proje Grubu ile birlikte CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) “İstanbul Serileri: Galata Kulesi“ temalı Sergiye fotoğraf verdim.

Şu an sadece Amatör Spor Branşların Fotoğraflarını çekiyorum. İlgilendiğim sporlar ise;

Amerikan Futbol Ligi ( https://sport.cards/photographer/erden-mungan ), Hentbol, Atletizm, Jimnastik, Yüzme